Bezpiecznie, wygodnie, praktycznie. Jak wybrać dobry transporter dla psa i kota?

W życiu każdego właściciela zwierzęcia domowego przyjdzie moment, gdy konieczne będzie zabranie pupila do weterynarza, na wakacje czy po prostu do sklepu. Pierwsza taka wyprawa jest dużym przeżyciem dla zwierzaka i wcale nie mniejszym dla jego pana. Oczywiście większość z nas dobrze wie, że najwygodniej i najbezpieczniej jest w takiej sytuacji skorzystać z transportera, który zapewnia spory komfort psychiczny kotu czy psu oraz fizyczny jego właścicielowi. Jak jednak wybrać naprawdę dobry transporter? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Względy praktyczne

Dobry transporter musi być wygodny w użytkowaniu, a więc przede wszystkim niezbyt ciężki. Dlatego optymalnie jest wybrać transporter z tworzywa sztucznego, które jest lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i nieprzemakalne.

Koniecznie zwróćmy uwagę na uchwyt. Jeśli nie zamierzamy pokonywać pieszo dalekich dystansów, a pupil nie waży zbyt dużo, spokojnie wystarczy nam transporter z klasyczną rączką. W przypadku cięższych zwierząt oraz gdy zależy nam na dużej wygodzie, lepszym wyborem będzie transporter na ramię. Takie rozwiązanie ma w swojej ofercie firma Ibiyaya. Pasek znacznie ułatwia noszenie transportera, dzięki czemu możemy zabrać pupila na dłuższy spacer.

Maksymalna wygoda

Bardzo ciekawą nowością, która zainteresuje właścicieli cięższych psów czy kotów i osoby ceniące sobie wysoki komfort, są transportery 4w1 Ibiyaya. Posiadają one kółka z opcją przypinania i odpinania oraz bardzo wygodną, wysuwaną rączkę. Świetne rozwiązanie, jeśli planujemy dłuższy wyjazd ze zwierzakiem lub musimy często odwiedzać weterynarza z pupilem, który ma problemy z chodzeniem.

Transporter 4w1, poza pełnieniem roli wózka na kółkach, może być także wygodną torbą na ramię, plecakiem i transporterem samochodowym – kupując jedno urządzenie zyskujemy więc aż 4 różne zastosowania.

Rozmiar ma znaczenie – nie tylko dla zwierzaka

Kolejna kwestia, której warto się przyjrzeć, to rozmiary transportera. Jeśli nie planujemy wykorzystywać go w domu zainwestujmy w transporter składany, który w takiej formie ma niewielkie rozmiary i nie zajmuje niepotrzebnie miejsca.

Podstawowym kryterium wyboru transportera jest oczywiście wielkość zwierzęcia, które ma być w nim przenoszone. W przypadku psów i kotów o niewielkich rozmiarach i wadze do 6 kilogramów w zupełności wystarczy transporter o wymiarach około 46x30x32cm z uchwytem lub paskiem na ramię. Jeśli jednak mamy cięższe i większe zwierzę, warto już zainwestować w transporter na kółkach o wymiarach 50x30x34cm. Pupilowi będzie w nim po prostu wygodniej.

Komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia

Nie każdy pies czy kot od razu zaakceptuje swój nowy transporter. Zwierzę ma prawo być przestraszone. Musimy więc zadbać, aby podróż pupila była dla niego możliwie komfortowa i bezpieczna. W dobrej klasy transporterze powinna się znaleźć wewnętrzna smyczka. Podstawa to oczywiście wyjmowana, miękka wkładka, chroniąca zwierzę przed ewentualnymi uderzeniami.

Zwróćmy jeszcze uwagę, aby transporter posiadał sporo otworów wentylacyjnych oraz odsłaniany otwór, przez który zwierzę będzie mogło swobodnie obserwować świat. Bardzo praktyczne rozwiązanie to także otwór górny, przez który łatwiej jest włożyć do transportera przestraszonego psa czy kota. Wszystkie te cechy charakteryzują transportery marki Ibiyaya.

Nie zapomnij o estetyce

Transportery bardzo często służą nam i naszym zwierzakom nie tylko podczas wizyt u weterynarza, ale także na wakacjach, w sklepie czy podczas zwykłych spotkań towarzyskich. Nie oszukujmy się więc – wygląd ma znaczenie. Na szczęście minęły już czasy, gdy byliśmy skazani na nieciekawe wykończenia i wiklinę.

Obecnie producenci transporterów wręcz prześcigają się w szeroko pojętym designie. Bez wątpienia jedną z najciekawszych kolekcji przygotowała marka Ibiyaya. Jej transportery są dostępne w różnych kolorach i wzorach, które można dopasować do charakteru zwierzaka czy własnego stylu.

Transporter nie tylko... do transportu

Wbrew pozorom dobrze dobrany transporter może być bardzo uniwersalnym sprzętem. Świetnie sprawdzi się chociażby w roli psiego czy kociego domku. Spać w transporterze bardzo lubią przede wszystkim koty, dla których jest to znakomity i wygodny azyl.

Jeśli jednak wolimy wykorzystywać transporter tylko do tego, do czego został zaprojektowany, kompletując wyprawkę dla pupila wybierzmy także odpowiednie legowisko. Bardzo szeroki wybór takich rozwiązań ma w swojej ofercie marka Ibiyaya – możemy zdecydować się np. na legowisko w kształcie domku czy z wygodnym przykryciem. Oba pięknie wykończone, o niebanalnym, nowoczesnym designie.

Gdzie kupić transporter?

Najwygodniej i najszybciej jest zrobić to w Internecie, gdzie nie brakuje specjalistycznych sklepów online, które w swojej ofercie mają produkty czołowych marek. Na stronie  www.zoocomfort.pl można zapoznać się ze szczegółowym opisem transporterów. Znając rozmiary i wagę swojego zwierzęcia bez problemu wybierzemy transporter idealnie dopasowany do jego potrzeb.

Podsumowując: dobry transporter dla psa lub kota powinien być lekki, ale wytrzymały. Wygodny w noszeniu, a najlepiej wyposażony w kółka. Estetyczny, ale też praktyczny. I najważniejsza kwestia: bezpieczny dla naszego pupila. Życzymy udanych, przemyślanych wyborów!

 

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie