Akcesoria, które ułatwiają codzienną opiekę nad psem?

Posiadanie psa daje ogromną radość, jednak zanim zwierzak zamieszka w naszym domu, warto przygotować się do opieki nad nim od strony teoretycznej. Jakie akcesoria dla psów musimy kupić już dla szczeniaka? Na czym możemy oszczędzić?

Już od pierwszych dni życia w nowym domu pies potrzebuje szeregu różnorodnych akcesoriów. Niektóre z nich musimy nabyć, zanim jeszcze wybierzemy się po szczeniaka do hodowli, schroniska czy znajomych, od których zamierzamy adoptować czworonoga. Chodzi tutaj przede wszystkim o transporter dla psa, który przyda się podczas jego pierwszej podróży samochodem i pierwszej wizyty u weterynarza. Psa ani żadnych innych zwierząt nie możemy przewozić na kolanach, gdy narażamy nie tylko naszego pupila, ale i nas samych na duże niebezpieczeństwo. W przypadku psów dużych ras konieczna może być specjalna klatka transportowa, która sprawdzi się także, jako „buda” dla psa w naszym domu.

Kompletujemy psią wyprawkę

Akcesoria dla szczeniaków to szereg różnorodnych produktów, które nie zawsze okazują się przydatne. Każdy pies ma inny charakter, dlatego nie warto wydawać setek złotych na modne ubranka dla psa od znanych projektantów czy setki zabawek, które i tak nie odciągną naszego pupila od gryzienia kapci czy podgryzania nóg krzeseł.

Jako wyprawka na pewno sprawdzą się jednak:

  • Podkłady higieniczne, które pozwolą usprawnić naukę czystości i zabezpieczą podłogi oraz dywany przed psimi nieczystościami;
  • Specjalne środki czystości, które usuną zapach psiego moczu i zniechęcą zwierzaka do załatwiania się w naszym mieszkaniu;
  • Trwałe i wykonane z bezpiecznych materiałów miski dla psa – powinniśmy kupić minimum 2 (na wodę i karmę);
  • Wkłady do misek, które zapobiegają łapczywemu jedzeniu i chronią psa przed problemami trawiennymi;
  • Wygodne obroże i szelki oraz dopasowana do wielkości psa smycz – zarówno obroża, jak i szelki powinny od wewnątrz posiadać miękką powłokę, dzięki czemu nawet w przypadku wyrywających się i ciągnących właściciela na smyczy szczeniaków nie będą powodowały bolesnych otarć. Pierwsza smycz nie powinna być skórzana, gdyż naturalny zapach może zachęcać szczeniaka do jej podgryzania. W przypadku małych i większych ras sprawdzą się smycze parciane oraz smycze automatyczne. Wygląd i rodzaj to rzecz gustu – ważne, aby smycz była dopasowana do wagi i rasy psa.
  • Akcesoria pielęgnacyjne – szampon dla psów, odpowiednio dobrane do rodzaju sierści szczotki, zgrzebła i grzebienie, a także specjalne obroże i preparaty przeciw insektom to zakup niezbędny już na początku naszej „znajomości” ze szczeniakiem.
  • Zabawki dla szczeniaka – oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić naszemu pupilowi kilka zabawek. Najlepiej poobserwować psa i sprawdzić jaka zabawa sprawia mu przyjemność – niektóre psy obawiają się piszczących piłek czy zabawnych kurczaków i tym podobnych gadżetów i wolą bawić się z właścicielem w przeciąganie sznura, czy aportowanie zwykłej piłki tenisowej. Dla psów nadpobudliwych oraz ras z natury aktywnych ciekawą zabawką będzie specjalna kula, do której możemy włożyć smakołyki – pies, chcąc je zjeść, będzie musiał wysilić swoją inteligencję, dzięki czemu zmęczy się nie tylko fizycznie, ale także umysłowo i nie będzie mu się już chciało płatać figli nowym właścicielom.

Oferta przeróżnych produktów dla naszych domowych pupili jest tak ogromna, że często kupujemy akcesoria dla psów bez zastanowienia i kierujemy się jedynie pięknym wyglądem czy modą. Jeżeli chcesz uniknąć zbędnych pokus i sporo zaoszczędzić sprawdź, co oferuje Tobie i Twojemu psu internetowy sklep zoologiczny zoonauci.pl, gdzie oprócz akcesoriów kupisz także doskonałej jakości karmy, środki do pielęgnacji, a nawet preparaty przeciw pchłom i kleszczom oraz wspomagające rozwój psa witaminy i inne preparaty pro zdrowotne. Już dziś wejdź na stronę i zrób kompleksowe zakupy dla Twojego pupila w bardzo atrakcyjnych cenach – kupując kilka produktów w jednym sklepie, sporo zaoszczędzisz!

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.