5 gier planszowych dla tych, którzy uczą się angielskiego

Nauka każdego języka obcego, w tym również angielskiego, potrafi być nużąca i problematyczna, zwłaszcza w momencie, gdy nasz postęp w nauce zdaje się być strasznie mozolny. Jednak nie musi być tak zawsze! Gry planszowe do nauki angielskiego to świetny pomysł na urozmaicenie nauki poprzez połączenie przyjemnego z pożytecznym. W tym artykule przedstawimy państwu pięć najlepszych (naszym zdaniem), gier planszowych do nauki języka angielskiego.

Nauka angielskiego w domu nie musi być nudna, co udowodniliśmy na przykładach w tym artykule. Jednak same gry planszowe po angielsku do opanowania angielskiego na naprawdę wysokim poziomie. Tutaj z pomocą przychodzi strona BUKI korepetycje, gdzie bez żadnych opłat dodatkowych czy prowizji, możemy znaleźć wykwalifikowanego korepetytora, który poprowadzi naszą naukę na wyżyny.

Gra językowa The Great Game of Numbers - edukacyjna gra językowa bingo do nauki angielskiego

The Great Game of Numbers to grą językową przeznaczoną na poziom początkujący (A1-B1). Służy ona do nauki liczebników angielskich od 1 do 100 000. Gra polega na dopasowywaniu wylosowanych kart liczebnikami do ich odpowiedników znajdujących się na planszach. Gra należy do typu karcianki bingo. Pozwala na zabawę na ponad 13 różnych wariantów.

Przebieg przykładowej rozgrywki

Rozdajemy uczestnikom gry po jednej lub po kilka plansz. Każdy z graczy układa swoją planszę cyframi lub wyrazami do góry. Następnie jedna z osób losuje kolejno karty z liczbami zapisanymi słownie bądź cyfrą i odczytuje na głos te liczby innym uczestnikom gry, których zadaniem jest odnaleźć ich odpowiedniki na posiadanej przez siebie planszy. Zwycięzcą zostaje ten gracz, który jako pierwszy dopasuje wszystkie liczby ze swojej planszy do odczytywanych liczb.

Jak więc widać, gra jest prosta i przyjemna, lecz co najważniejsze, może być skuteczną pomocą w naucę języka angielskiego.

Gra English Play and learn Trefl

Gry planszowe od Trefl, od lat cieszą się niezwykłą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Firma ta w swoim planszowym asortymencie posiada także gry planszowe po angielsku. Plansza użyta w grze reprezentuje miasto Londyn – stolicę Wielkiej Brytanii. Gracze startują z hotelu. Zadaniem każdego z graczy jest zakup odpowiednich rzeczy z listy (którą każdy otrzyma na początku rozgrywki) przedmiotów, owoców i warzyw. Przemieszczając się po Londynie w poszukiwaniu sklepów sprzedających określone rzeczy, gracze będą mieli okazję wykazać się swoją wiedzą z zakresu języka angielskiego, a dodatkowo rozwiązując specjalne zadania zwiększyć swoją szansę na wygraną. Gracz, który najszybciej skompletuje wszystkie rzeczy ze swojej listy, a następnie wróci z nimi do hotelu, wygrywa grę.

Preposition Island - gra językowa

Preposition Island to kolejna ciekawa gra planszowa po angielsku. Tym razem klimat trochę innym, bo tematem przewodnim gry jest wyspa piratów i skarby z nią związane. Gra skupia się na przymiotnikach miejsca (prepositions of place) i przeznaczona jest dla początkujących uczniów języka angielskiego (poziom A1-A2).

 

Do dyspozycji graczy została oddana plansza z rysunkiem wyspy piratów po jednej stronie, a po drugiej serią ilustracji obrazujących relacje przestrzenne wraz z opisującymi je przyimkami miejsca. Uczestnicy gry obserwują planszę z wyspą piratów, po czym każdy kolejno losuje kartę z rysunkiem postaci pirata i niekompletnym zdaniem opisującym jego umiejscowienie na planszy. Zadaniem gracza jest odszukać na planszy wylosowaną postać i uzupełnić zdanie odpowiednim przyimkiem miejsca. Za każde prawidłowo uzupełnione zdanie gracz otrzymuje złotą monetę w postaci żetonu. Zwycięzcą zostaje osoba, która uzbiera najwięcej żetonów.

Sentence Maker! - gra językowa

Kolejną grą, którą tutaj przedstawimy jest Sentence Maker, czyli planszowa wyprawa w głąb dżungli, która nauczy nas przydatnych czasowników, ich odmian przez różne tryby i czasy oraz ich praktycznego zastosowania w zdaniach. Gra dostosowana jest pod poziom A2-B1, czyli dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Gracze wykonują rzuty kostką i przemieszczają się pionkami po wyznaczonej na planszy ścieżce w kierunku celu. Po wykonaniu każdego ruchu zadaniem gracza jest zbudowanie poprawnego gramatycznie i logicznie zdania przy pomocy czasownika widniejącego na polu, na którym zatrzymał się pionek oraz wylosowanego zaimka osobowego, trybu i wyrażenia czasownikowego. Zwycięzcą zostaje osoba, która pierwsza dotrze do mety.

Let's Party! - gra językowa

Let’s Party to gra językowa polegająca na zapraszaniu gości, przygotowywaniu przyjęcia i wspólnego spędzenia czasu, która nie tylko nauczy nas konkretnych słówek i wyrażeń, ale i zachęci do opowiadania o tym w różnych czasach. Jest to gra typu domino, przeznaczona dla dzieci i młodzieży średnio zaawansowanej w nauce języka angielskiego. Gra ukierunkowana jest na naukę najpopularniejszych czasowników angielskich oraz ich poprawnego użycia w zdaniach formułowanych w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. Gra pozwala w miłej i bezstresowej atmosferze poszerzyć zakres znajomości słownictwa języka angielskiego na poziomie A2-B1, jak również lepiej poznać elementy kultury anglojęzycznej związanej z życiem towarzyskim oraz kuchnią.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie