25.05.2010: Psie kupki budzą emocje

Sprzątanie po czworonogach, obowiązek właścicieli, budzi wiele emocji. Także na forum internetowym www.sztum.naszemiasto.pl
Gorącą dyskusję spowodowało opublikowanie przez nas informacji o rozdawaniu przez sztumski magistrat zestawów do sprzątania kupek po swoich psach, wyprowadzanych na spacer. Oto niektóre komentarze, zamieszczone na naszym portalu www.sztumnaszemiasto.pl.

- Wszystko fajnie, ale pomysłodawcy zajęli się zbieraniem "psich kup" i mają "plan doskonały" ale... Niech też obmyślą formę utylizacji ww.odpadów, bo gdzie je wyrzucić??? Do śmietnika w środku miasta to przy 30 - stopniowym upale i jedynie 40 kupach dziennie będzie śmierdziało jak w SNP Uśnice, poza tym wrzucanie psich kup do tego samego śmietnika co inne śmieci to nie ekologiczne - pisze "gość".

- Jeżeli w takim tempie są realizowane uchwały to nigdy nie będzie czysto w naszym mieście. Karać właścicieli to sami się zgłoszą po torebki - to inny "gość" - internauta.
Cóż, lepsza chyba taka akcja, może nie pozbawiona błędów, niż nie robienie niczego. Woreczki na kupki są z folii biodegradowalnej, mają ulec rozpadowi po kilku miesiącach. Niestety w mieście wciąż nie istnieje kompleksowy system segregowania i utylizacji śmieci. Dlatego zestawów na kupki powinno być raczej jak najwięcej.

autor:Piotr Piesik
żródłO: http://hobby.naszemiasto.pl/pies/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.