20.02.2010: Z łopatą na psa

Policjanci z posterunku w Skępem zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który łopatą skatował bezbronnego psa. Okrutnikowi za to co zrobił może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się wczorajszego wieczora (27.01) na podwórku jednej z posesji w Skępem. Tam dyżurny lipnowskiej komendy skierował miejscowych policjantów, natychmiast po otrzymaniu sygnału telefonicznego o okrutnym zdarzeniu. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali na podwórku przed domem, przysypanego śniegiem psa z licznymi ranami głowy. Natychmiast na pomoc zwierzęciu wezwali lekarza weterynarii. Niestety ze względu na dotkliwe obrażenia podjął on decyzję o uśpieniu czworonoga. Zaraz po tym funkcjonariusze zatrzymali 55 – letniego gospodarza domu, podejrzewanego o zadanie psu śmiertelnych uderzeń łopatą. Mężczyzna nie był trzeźwy, miał w organizmie ponad promil alkoholu. Trafił on do policyjnego aresztu w lipnowskiej komendzie, gdzie o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z miejscowego posterunku. Okrutnikowi za to zrobił grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


(gaz)
www.naszemiasto.pl/pies

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.