10.05.2010: Skierniewice: Nawet dziecko wie, że sprząta się po psie

"Nawet dziecko wie, że sprząta się po psie" - taki konkurs plastyczny dla uczniów ogłosił skierniewicki ratusz, chcąc wypromować wśród mieszkańców ustawione niedawno na ulicach kosze na psie odchody.
Dzieci mają opracować ulotki promujące sprzątanie po psach. Od miesiąca wzdłuż skierniewickich trawników stoi 56 koszy z dozownikami, w których umieszczono pakiety sanitarne z torebkami i łopatkami. Kosze kosztowały ponad 20 tysięcy złotych, ale jak na razie właściciele psów praktycznie z nich nie korzystają. Psie kupy zostawiają w trawie i na chodnikach. Tymczasem kosze bywają dewastowane, a pakiety sanitarne rozkradane.

- Jestem zdruzgotany - przyznaje Piotr Zawadzki, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej. - Wyszliśmy społeczeństwu naprzeciw, ale nie jestem w stanie nauczyć ludzi kultury, bo albo się ją ma, albo nie - dodaje. Praca zgłoszona na konkurs powinna, oprócz hasła akcji, zawierać także informację, że za nieusuwanie zanieczyszczeń po zwierzętach na terenie publicznym można dostać mandat w wysokości do 500 zł. Najlepszy plakat będzie wydrukowany w wielu egzemplarzach i rozpowszechniony m.in. na słupach ogłoszeniowych. Zwycięzca konkursu dostanie w nagrodę cyfrowy aparat fotograficzny.

Szczegóły dotyczące konkursu zamieszczono na internetowej stronie UM.

autor: Sławomir Burzyński
żródłO: http://hobby.naszemiasto.pl/pies/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.