08.06.2010: OSTRÓW - Miasto zachęca właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach

Aż 20 tysięcy papierowych torebek do sprzątania psich odchodów zakupiły władze Ostrowa. Będą one rozdawane przez strażników miejskich.
- To część akcji edukacyjnej pod nazwą ,,Masz psa, pamiętaj o obowiązkach'' - mówi Radosław Torzyński, prezydent Ostrowa.
Torebki wraz z papierowymi łopatkami zakupione zostały za pieniądze pochodzące z tak zwanego podatku od psa. Wydano na ten cel 5400 złotych.
- Torebki będziemy rozdawać osobom, które właśnie wyprowadzają swojego czworonoga na spacer - mówi Grzegorz Szyszka, komendant Straży Miejskiej w Ostrowie.
Co ważne, torebki na odchody będzie można za darmo otrzymać w czterech punktach Ostrowa: w biurze obsługi klienta w magistracie, w dyżurce straży miejskiej przy ul.Kościuszki 12a oraz w biurach obsługi Holdikomu przy ul. Partyzanckiej i ul. Asnyka.
- Nie zamierzamy od razu karać mandatami, ale po kilku tygodniach naszej akcji będziemy już bezwzględni wobec osób, które nie sprzątają po psach - mówi Grzegorz Szyszka.

autor: Ryszard Binczak
żródłO: http://hobby.naszemiasto.pl/pies/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.