Zmiana przepisów dających możliwość strzelania do psów

Osoby, które podjęły kampanię „Stop strzałom” zwróciły się do nas z prośbą o wsparcie ich w działaniach. Kampania ma na celu zmianę przepisów dających możliwość strzelania do psów i kotów uznanych za zdziczałe i stanowiących zagrożenie. Jednak przepisy te i ich interpretacja są również przyczyną strzelania do psów i kotów nie będących zdziczałymi a jedynie za takie uznanymi przez myśliwego. Sytuacje takie oprócz tego, że niosą ze sobą cierpienie powinny wzbudzać przemyślenia i refleksje nad ludzkim postępowaniem. Nad odpowiedzialnością za nasze zwierzęta, zarówno te domowe jak i dziko żyjące.

Przyłączając się do tej kampanii chcemy jednak pokazać jak złożony jest to problem a nie tylko wzbudzać burzliwe emocje i dokładać następnej cegiełki do antagonizowania środowisk. Mamy nadzieję na zwrócenie uwagi na przyczyny i poszukiwania możliwości rozwiązania tego trudnego problemu. Aby sytuacje takie były tylko nieszczęśliwym wypadkiem a nie zamierzonym i świadomym działaniem. Działaniem, którego przyczyną jest często ludzka nieroztropność, nieznajomość prawa i niestety brak odpowiedzialności.

Nagłośnienie tej akcji przyczyni się może do prawdziwego zainteresowania i podjęcia skutecznych kroków do rozwiązania tego problemu przez osoby i instytucje odpowiedzialne z racji przepisów właśnie.

Redakcja
Wortal PSY24.PL

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.