Człowiek i pies na tyskich szlakach, czyli dogtrekking w Tychach

Już 31 sierpnia na tyskich szlakach rozegrają się zawody w spacerowaniu z psem -  dogtrekkingu „Człowiek i pies na tyskich szlakach”.

Ponad 100 zawodników ponownie stanie na starcie w Tychach w okolicach jeziora Paprocańskiego. Dogtrekking to najprościej mówiąc spacerowanie bądź bieganie z psem na orientacje po szlakach wyznaczonych przez organizatora. Trasy przeważnie mają od 15 do 50 km, a w zawodach mogą brać udział wszystkie psy - nie ma ograniczeń.

To już drugie zawody organizowane na terenie kompleksów leśnych Paprocan. W zeszłym roku na linii startu stanęło ponad 130 zawodników! Jak będzie w tym roku? Organizatorzy, nie kryją, że mają nadzieję na jeszcze większą ilość miłośników psów. - „Zależy nam, by zaktywizować jak najwięcej osób i psów. Chcemy popularyzować sport z psem i pokazać wszystkim nasze piękne tereny na Śląsku. Trasa będzie ciekawsza niż w ubiegłym roku, więc mamy nadzieję, że się wszystkim uczestnikom się spodoba” - mówi Dominika Stygar, reprezentująca organizację Człowiek i Pies, organizatorka zawodów.

Dla zawodników zostały przygotowane dwie trasy - mini oraz mid o długości kolejno - 14 km i 25km. Jest również podział na kategorię - damską, męską oraz rodzinną, wyróżnione zostaną psy z adopcji a dla najlepszych czekają nagrody sponsorowane m.in przez sklep Nakarm Pupila, który ufundował nagrody i puchary dla zwycięzców wszystkich kategorii.

W trakcie zabawy zorganizowane zostaną pokazy psów ratowniczych oraz zaprzęgowych, dodatkowo będzie można zasięgnąć porady dotyczącej żywienia psów, a dla wszystkich na zakończenie - przygotowane zostanie ognisko.

Dogtrekking to sportowe wyzwanie zwłaszcza dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem. Nie jest potrzebny żaden profesjonalny sprzęt - wystarczy smycz i szelki dla psa, plecak z wodą i dobry humor! Serdecznie zapraszamy do TYCH!

Program zawodów:

godz. 8.00 – odprawa weterynaryjna

godz. 8.50 – odprawa zawodników

godz. 9.00 – start zawodników w kategorii MID

godz. 10.00 – start zawodników w kategorii MINI

godz. 13.00 – pokazy pracy psów zaprzęgowych, psów ratowniczych, porady dotyczące prawidłowego żywienia psów

godz. 16.00 – dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród

godz. 17.00 – ognisko

Organizatorami zawodów są: Człowiek i Pies, SMPZ Travois, MOSiR Tychy

Szczegółowe informacje na stronie: www.czlowiekipies.pl

Dochód z Dogtrekkingu w Tychach zostanie przeznaczony na pomoc zwierzętom z najbardziej potrzebującego schroniska na Śląsku.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/599596216752289/?directed_target_id=0

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.